۲۰۰ لیتر در ثانیه به ظرفیت تامین آب شهر کرمانشاه اضافه شده است

به گزارش دفتر روابط عمومی و به نقل از خبرگزاری ایسنا/کرمانشاه:

 

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه عنوان کرد، از تابستان گذشته تاکنون نزدیک به ۲۰۰ لیتر در ثانیه به ظرفیت تامین آب شرب شهر کرمانشاه اضافه شده و این میزان تا حدود دو ماه آینده به ۳۰۰ لیتر در ثانیه خواهد رسید.

یوسف اسماعیلی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به مشکلاتی که در زمینه تامین آب شرب شهر کرمانشاه در فصل تابستان وجود داشت و بر اساس مصوبه‌ استانداری که مقرر شده بود ۱۰ حلقه چاه جدید برای کمک به تامین آب شهر کرمانشاه حفر شود، افزود: از این ۱۰ حلقه چاه کار حفاری و بهره‌برداری از پنج حلقه آن به طور کامل انجام شده است.

وی در ادامه افزود: هم اکنون کار حفاری دو حلقه چاه دیگر در بلوار کیهانشهر، روبروی بیمارستان بیستون و دیگری در محدوده فرهنگیان فاز یک، پشت پارک معلم انجام شده و در مرحله لوله‌گذاری می‌باشد.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه بزودی تجهیز و تامین برق این چاه‌ها با همکاری شرکت توزیع برق استان انجام خواهد شد، ابراز امیدواری نمود با بهره‌برداری از این دو حلقه چاه تا حدود دو هفته آینده نزدیک  به ۴۰ لیتر در ثانیه آب به مدار شهر کرمانشاه اضافه گردد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: از ظرفیت این دو حلقه چاه برای تامین آب مناطق یک و دو شهر کرمانشاه استفاده خواهد شد.

وی مجموع تامین آبی که از طریق این هفت حلقه چاه برای شهر کرمانشاه صورت می‌گیرد را حدود ۲۰۰ لیتر در ثانیه اعلام کرد.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه اذعان نمود با توجه به اینکه حفر سه حلقه چاه باقی مانده دیگر نیز تا دو ماه آینده انجام میشود و به بهره‌برداری خواهد رسید، اینگونه خاطرنشان کرد: این چاه‌ها در نزدیکی پارک پرواز، محدوده شاطرآباد و پشت گلستان بوده و با بهره‌برداری از آنها نزدیک ۱۰۰ لیتر در ثانیه آب شرب دیگر، به تامین آب شهر کرمانشاه اضافه خواهد شد.

اسماعیلی از کمبود حدود ۹۵۰ لیتر در ثانیه‌ای تامین آب شرب شهر کرمانشاه در فصل تابستان یاد کرد و با بیان اینکه ۳۰۰ لیتر از این کمبود از طریق حفر این چاه‌ها برطرف خواهد شد، عنوان کرد: در فصل بارندگی درصورت نیاز از ظرفیت این چاه‌ها استفاده خواهیم کرد و اگر چنانکه نیازی نبود این چاه‌ها را در فصل گرمای سال آینده مجدداً مورد استفاده قرار خواهیم داد.

وی معتقد است، با حفر این چاه‌های جدید بخش قابل توجهی از مشکلات تامین آب شهر کرمانشاه برطرف خواهد شد.

حوزه خبر: 
دفتر روابط عمومی
تاریخ خبر: 
۲۲ آبان ۱۳۹۹