۲۰ هزار انشعاب پرمصرف در کرمانشاه شناسایی شده است

مدیرعامل آبفای استان:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه اعلام کرد: حدود ۲۰ هزار انشعاب پرمصرف در کرمانشاه شناسایی شده اند که برای مدیریت آنها برنامه داریم.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، دکتر علیرضا کاکاوند بخشی از مشکلات کمبود آب را ناشی از پرمصرف بودن برخی از مشترکین دانست و عنوان کرد: متأسفانه گروهی از مشترکین نه تنها الگوی مصرف را رعایت نمی کنند بلکه با مصرف بی رویه و غیر شرب به مشکل تنش آبی دامن می زنند.

وی یکی از دلایل قطعی و افت فشار آب در حدود ۱۵ محله شهر کرمانشاه، را افزایش مصرف آب دانست و گفت: مصرف آب طی چند وقت اخیر به طور میانگین  نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد بیشتر شده و در برخی ایام حتی تا ۳۸ درصد هم افزایش مصرف داشته‌ایم

دکترکاکاوند مدیریت مصرف آب از سوی مردم را امری ضروری برای گذر از تنش آبی فصل تابستان دانست و افزود: امسال تابستان سختی پیش رو داریم و اگر مردم رعایت نکنند، با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در ادامه  از افزایش ۳۰۰ لیتر در ثانیه به ظرفیت تأمین آب شرب شهر کرمانشاه خبر داد و گفت: تمهیدات لازم اندیشیده شده و به زودی با اقدامات در دست انجام این میزان دبی، به ظرفیت تامین آب شهر کرمانشاه اضافه می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برای تأمین آب شرب شهر کرمانشاه  ۹۵۰ لیتر بر ثانیه کسری آب داریم، یادآور شد: این میزان کسری، تنها با تکمیل طرح اضطراری آبرسانی بلندمدت شهرکرمانشاه از سد گاوشان تأمین خواهد شد که این در این تابستان محقق نمی شود.

دکتر کاکاوند تصریح کرد: قرار است برای عبور از تنش آبی تابستان امسال، ۱۰ حلقه چاه جدید به منابع تامین آب شرب شهر کرمانشاه اضافه شود، که کار حفاری این چاهها در دستور کار قرار دارد و مکان یابی مناسب و حفاری ۴ حلقه از این چاهها نیز در حال انجام است.

وی یادآورشد: تاکنون ۱۳۰ لیتر در ثانیه به ظرفیت تامین آب شهر کرمانشاه اضافه کرده ایم، با اضافه شدن این ظرفیت‌های جدید  قطعی‌های طول روز در شهر کمتر شده و تعداد محلاتی که مشکل آب داشتند از ۱۵ محله به ۹ محله کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در بخش توزیع آب نیز حدود ۸۰ هزار مترمکعب کمبود مخزن داریم که نتیجه این شرایط افت فشار و قطعی‌هایی است که عمدتا شب‌ها و گاهی هم طی روز در برخی محلات شهر کرمانشاه رخ می‌دهد.

دکتر کاکاوند اظهار امیدواری کرد با افزایش ۳۰۰ لیتر در ثانیه به دبی منابع تولید و تأمین آب شرب شهر کرمانشاه، جز در موارد بروز اجتناب ناپذیر حوادث و اتفاقات شکستگی لوله، دیگر شاهد قطعی روزانه آب نباشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از مردم خواست در این ایام به هیچ عنوان از آب شرب برای مصارف غیرضروری و غیر شرب مانند شست و شوی کوچه و حیاط، شستن خودرو و... استفاده نکنند.

 

حوزه خبر: 
دفتر روابط عمومی
تاریخ خبر: 
۸ تیر ۱۳۹۹