۳۱ میلیارد ریال برای بخش آب و فاضلاب روانسر هزینه شد

مدیر امور آب و فاضلاب روانسر گفت: برای اجرای سه طرح در بخش‌های آب و فاضلاب این شهرستان ۳۱ میلیارد ریال هزینه شد و این طرح‌ها در هشتمین روز از د هه مبارک فجر امسال به صورت ویدیو کنفراس درسالن جلسات فرمانداری شهرستان روانسر افتتاح و به بهره‌برداری رسید

غفار صالحی افزود: به منظور جمع آوری واجرای شبکه فاضلاب محله گل سفید روانسر در سال جاری بیش از چهار کیلومتر لوله گذاری در سایز های مختلف اجرا و ۴۱۸ فقره انشغابات نیز استاندارد سازی که دراین راستا اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال هزینه شد.

وی همچنین از بازسازی و راه اندازی ایستگاه پمپاژ آب سراب روانسر خبر داد و گفت: برای اجرای این طرح که با هدف جایگزین کردن آب سراب روانسر در زمان بحران و جبران کمبود آب در فصول گرم سال انجام گرفته هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات تبصره ۳ هزینه شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روانسر با بیان اینکه با افتتاح این پروژه ظرفیت تولید آب شرب شهر روانسر به ۵ هزار و۱۸۴ مترمکعب درشبانه روز می رسد؛ ایستگاه پمپاژ آب سراب روانسر دارای سه پمپ افقی ۴۵ کیلوواتی است که به عنوان دومین منبع تامین آب شرب شهر روانسر برای شرایط بحرانی و اضطراری راه اندازی شده است.

صالحی ادامه داد: پروژه آبرسانی به مجتمع صادق آباد روانسر شامل چهار روستای صادق آباد، زیرجوبی، برهان الدین و باباعزیز با ۲۱۰ خانوار و جمعیتی درحدود ۶۰۰ نفربه اتمام رسید.

وی اظهار داشت: آب شرب این روستاها از مخزن میان راهی خط انتقال آب جوانرود تامین می شد که در سال ۹۸ پروژه آغاز و با بهسازی چشمه کانی شاهان، ساخت مخزن ۲۰۰ مترمکعبی و اجرای سه هزار و ۲۰۰ متر لوله گذاری خط انتقال سایز ۱۱۰ پلی اتیلین انجام و امسال به بهره برداری رسید که ظرفیت تولید آب به ۳۶۴ مترمکعب در شبانه روز خواهد رسید .

حوزه خبر: 
دفتر روابط عمومی
تاریخ خبر: 
۲۰ بهمن ۱۳۹۹