چهار روستای کنگاور از نعمت آب شرب برخوردار شدند

چهار روستای کنگاور از نعمت آب شرب برخوردار شدند

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه و به نقل از ایرنا- مدیر آبفای کنگاور گفت: طی ۹ ماه گذشته چهار روستای بخش مرکزی این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال از نعمت آب شرب سالم برخوردار شدند.

حبیب اله خزایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: با توجه به تاکیدهای مستمر مدیرعامل شرکت آبفای استان در جهت رفع مشکلات آب روستایی و پیگیری های نماینده مردم کنگاور در مجلس شورای اسلامی، رفع مشکلات مجتمع آبرسانی «حصار» با جدیت دنبال و در اواخر تابستان امسال افتتاح شد.

او افزود: مجتمع آبرسانی حصار در ۲ مرحله دیده شده که مرحله اول آن، چهار روستای حصار، هزارخانی، زرده و رشتیان با ۲۱۳ خانوار را پوشش می‌دهد.

مدیر آبفای شهرستان کنگاور در ادامه با اشاره به ساخت ۵۶ منهول هزار و ۴۰۰ در سطح شهر و همچنین اجرای لوله گذاری حدود ۲ هزار و ۹۰۰ متر جهت انتقال آب و شبکه فاضلاب، اظهار داشت: در همین مدت نیز ۲۹۰ انشعاب فاضلاب نصب شده است.

وی با بیان اینکه درسطح روستاهای شهرستان کنگاور طی ۹ ماه گذشته بیش از ۴۷۰ متر اصلاح شبکه و انتقال آب انجام شده، اضافه کرد: همچنین به همت کارکنان خستگی ناپذیر شرکت آبفا شهرستان بیش از یک هزار و ۷۰۰ مورد رفع شکستگی به ثبت رسیده است.

در مدار قرار گرفتن چاه شماره ۲علی آباد و رفع مشکل کم آبی چندین ساله چند محله شهر کنگاور، لایروبی کانال های فاضلاب خیابان معلم و کوچه اداره برق، لایروبی چاه آب روستای عبدالتاجدین، تجهیز چاه شماره ۲ شهر گودین برای زمان بحران، تجهیز چندین روستا به سیستم گندزدایی آب ژاول، ساخت و نصب دریچه های فلزی از دیگر فعالیت های انجام شده این شرکت در ۹ ماهه گذشته بود که خزایی به آنها اشاره کرد

تعداد مشترکان کنگاور حدود ۱۷ هزار و ۶۰۰ مشترک است که ۱۰۰ درصد جمعیت شهری زیرپوشش شبکه آب و ۹۷ درصد زیرپوشش شبکه فاضلاب است.

شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر ۷۶ هزار نفر در ۸۵ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است

 

حوزه خبر: 
دفتر روابط عمومی
تاریخ خبر: 
۳ دی ۱۳۹۹