مهلت ارسال آثار برای نخستین جشنواره فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای «آب و انرژی» تمدید شد

نخستین جشنواره منطقه‌ای فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای «آب و انرژی» که قرار است با همکاری یونسکو و وزارت نیرو برگزار شود، بنا به درخواست علاقه‌مندان برای ارسال آثار، تا ۱۷ اردیبهشت‌ماه سال‌جاری تمدید شد.

به‌گزارش دفتر روابط عمومی آبفا استان کرمانشاه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، اين جشنواره به ميزباني وزارت نيرو و يونسكو روز ۱۵ ژوئن ۲۰۲۱ یا ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ همزمان با گرامیداشت هفته محیط زیست در سه حوزه‌ مستند، داستانی و انیمیشن برگزار خواهد شد.

پنج محور این جشنواره که با شعار ۱۰۰ ثانیه برای آب و انرژی و با همکاری دفتر منطقه‌ای یونسکو و وزارت نیرو برگزار می‌شود، شامل «ارزش زیست‌محیطی آب و انرژی»، «ارزش اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آب و انرژی»، «تغییر اقلیم، آب و انرژی»، «نقش رسانه در آموزش و مدیریت مصرف بهینه آب و انرژی» و «دسترسی به آب سالم و انرژی پایدار» است.

بر این اساس، آگاهی‌‌بخشی درخصوص اهمیت مدیریت مصرف آب و انرژی در جهت حفظ محیط زیست، تبیین نقش بهره‌برداری بهینه از منابع آب و انرژی در توسعه پایدار، ترغیب جامعه به مدیریت مصرف آب و انرژی در زمان بحران‌های فراگیر، آشنایی با نحوه تولید، انتقال و توزیع انرژی و آشنایی با نحوه جمع‌آوری، استحصال، فرایند انتقال، تصفیه و توزیع آب اهداف جشنواره را شامل مي‌شود.

در سه بخش مستند، داستانی و انیمیشن براي رتبه نخست، تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰۰۰ دلار به بهترین فیلمساز خارجی یا معادل ریالی آن برای فیلمساز ایرانی اختصاص يافته است.

براي رتبه دوم نيز تندیس جشنواره و مبلغ ۷۰۰ دلار به فیلمساز خارجی یا معادل ریالی آن برای فیلمساز ایرانی و براي رتبه سوم هم تندیس جشنواره و مبلغ ۳۰۰ دلار به فیلمساز خارجی یا معادل ریالی آن برای فیلمساز ایرانی در نظر گرفته شده است.

با اعلام دبیرخانه این جشنواره، علاقه‌مندان و فیلمسازان به منظور شرکت در جشنواره «آب و انرژی» تا مهلت تمدید شده ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ فرصت دارند، آثار خود را از طریق وب‌سایت جشنواره به نشانی www.‎100-we.com  ثبت كنند.

حوزه خبر: 
دفتر روابط عمومی
تاریخ خبر: 
۲۹ فروردین ۱۴۰۰