حفر چاه های جدید، به مدار آوردن چاه های قدیمی و چاه های دیگر سازمان ها برای عبور از تنش آبی شهرکرمانشاه

سرپرست معاونت بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه اعلام کرد: تنش آبی شهر کرمانشاه در تابستان امسال با حفر چاه‌های جدید، به مدار آوردن چاه‌های قدیمی و استفاده از چاه‌های دیگر سازمان‌ها رفع خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، یوسف اسماعیلی با اشاره به اینکه ‌شیوع کرونا در استان کرمانشاه به طور میانگین۲۱ درصد مصرف آب شرب را افزایش داد، گفت: نیاز کرمانشاه به آب شرب ۴ هزار و ۸۰۰ لیتر بر ثانیه است که بعد از شیوع کرونا و افزایش مصرف آب برای مسائل بهداشتی، ۹۵۰ لیتر بر ثانیه با کمبود آب شرب مواجه شدیم.

وی افزود: در ستاد استانی مبارزه با کرونا مصوب شد ۱۰ حلقه چاه در کمترین فاصله با مدار و شبکه توزیع در مناطق مختلف کرمانشاه حفر شود که هم اکنون عملیات حفر سه چاه به طور همزمان در میدان مرکزی، زینبیه و شکارگاه در حال انجام است و به زودی با هماهنگی شرکت آب منطقه ای و شهرداری، چهارمین چاه نیز در پارک درخشان حفر خواهد شد.

اسماعیلی همچنین از آغاز عملیات حفر ۶ حلقه چاه دیگر در روزهای آینده خبر داد و گفت: در کمتر از یک ماه آینده ، این ۳حلقه چاه حفر شده، به مدار بهره برداری وارد می شوند.

به گفته اسماعیلی، حفر و تجهیز هریک از این چاه‌ها نزدیک به یک میلیارد تومان هزینه به همراه دارد.

وی، منبع اصلی تامین آب شرب کرمانشاه را سد گاوشان دانست و گفت: این منبع تا سال ۱۴۰۰ در دسترس ما قرار نمی‌گیرد.

سرپرست معاونت بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه یکی دیگر از راه‌های تامین کمبود آب شرب کرمانشاه را استفاده از چاه‌های در اختیار سایر ارگانها عنوان کرد و گفت: با موافقت شهرداری کرمانشاه تعدادی از چاه‌های در اختیار آنها ۱۲ ساعت در شبانه روز در اختیار شرکت آبفا قرار می‌گیرد و از این طریق هم حدود ۱۲۰ لیتر به مدار آب شرب کرمانشاه اضافه می‌شود تا در تابستان امسال هرچند با افت فشار  مواجه خواهیم بود ولی حداقل شاهد قطع کامل آب نباشیم.

 

 

حوزه خبر: 
دفتر روابط عمومی
تاریخ خبر: 
۹ تیر ۱۳۹۹