حفر همزمان سه حلقه چاه عمیق آب در شهر کرمانشاه

برای به مدار آوردن و افزایش تولید آب شرب شهر کرمانشاه، عملیات اجرایی حفر۳ حلقه از ۱۰ حلقه چاه مصوب ستاد استانی مبارزه با کرونا به طور همزمان در دست اجرا قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، سرپرست معاونت بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در حاشیه بازدید از روند حفاری یک حلقه چاه در محدوده میدان مرکزی شهر کرمانشاه، طی گفتگویی با بیان اینکه کار حفر این چاه از چند روز قبل آغاز شده و تاکنون نزدیک به ۹۰ متر حفاری شده است، گفت: عملیات حفاری و انجام مراحل بعدی مانند شست و شو و... در حدود یک ماه زمان می برد و پس از آن، این چاه وارد مدار بهره‌بردرای خواهد شد.

یوسف اسماعیلی ظرفیت آبدهی این چاه را نیز حدود ۳۰ لیتر در ثانیه برآورد و اظهار امیدواری کرد با وارد مدار شدن این چاه، بخش قابل توجهی از مشکل تامین آب منطقه دو کرمانشاه شامل محدوده میدان مرکزی، خیابان سی‌متری، نوبهار، برق، گذرنامه و... مرتفع شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه تاکنون ۱۵۰ لیتر در ثانیه از خط تامین آب منطقه یک شهر کرمانشاه، برای این محدوده استفاده می‌شد، گفت: با بهره‌برداری از این چاه، این ۱۵۰ لیتر در ثانیه‌ در مدار توزیع منطقه یک باقی خواهد ماند که این موضوع تاثیر مستقیمی بر رفع مشکل تامین آب منطقه یک نیز خواهد گذاشت.

 

 

 

حوزه خبر: 
دفتر روابط عمومی
تاریخ خبر: 
۸ تیر ۱۳۹۹