بازدید نماینده اسلام آباد غرب و مدیر عامل شرکت آبفا استان کرمانشاه از روستاهای بخش حمیل شهرستان اسلام آباد غرب

بخشی پور نماینده شهرستان اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی به همراه کاکاوند مدیر عامل شرکت آبفا استان کرمانشاه از روستاهای بخش حمیل بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، در این بازدید که با هدف بررسی پیشرفت فیزیکی پروژه های در حال اجرا و نحوه توزیع و خدمات رسانی آب شرب در روستاهای بخش حمیل صورت گرفت، ضمن دیدار چهره به چهره نماینده، فرماندار، مدیر عامل شرکت آبفا و جمعی از مسئولین استان و شهرستان با مردم روستاهای بخش حمیل مسائل و مشکلات آب شرب مجتمع دیزگران با ۱۳ روستای تحت پوشش و جمعیتی بالغ بر ۳ هزار نفر مورد بررسی قرار گرفت و تمهیدات لازم در خصوص مرتفع نمودن مشکل مجتمع مذکور اندیشیده شد.
در ادامه از پروژه حفر چاه مجتمع داربید منصوری که نقش بسزایی در رفع مشکل کمبود آب ۵ روستای تحت پوشش آن با جمعیتی بالغ بر ۸۴۰ نفر را دارد، بازدید به عمل آمد.

دکتر بخشی پور نماینده شریف مردم شهرستان های اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز رضایت از عملکرد شرکت آبفا اظهار داشت: پس از ادغام شرکت های آبفا شهری و روستایی سطح خدمات رسانی در شهرستان به نحو قابل توجهی ارتقاع یافته است.

وی افزود: خشکسالی موجود و مسائل و مشکلات ناشی از آن نیازمند برنامه ریزی مدون و اتخاذ تصمیمات مناسب می باشد، انتظار می رود مسئولان امر تلاش خود را در جهت ارتقاع سطح خدمات و تسریع در رفع مشکلات موجود دو چندان نمایند.

در این بازدید، کاکاوند مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، ضمن تقدیر از همراهی و پیگیری های نماینده محترم و فرماندار گرامی شهرستان بابت تخصیص اعتبار لازم و همکاری ویژه با شرکت آبفا خاطر نشان ساخت: با توجه به تنش آبی موجود و مسائل و مشکلات ناشی از آن همچون کاهش منابع تامین آب، افزایش چشمگیر میزان مصرف، همچنین اهمیت جایگاه و نقش حیاتی آب در زندگی انسان، تکمیل پروژههای موجود و تسریع در خدمات دهی به هم استانیان گرامی در اولویت کاری شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه قرار گرفته است.

کاکاوند با اشاره به نیاز به حفر ۱۱حلقه چاه در سطح شهرستان جهت حل مشکلات موجود بیان نمود: چاه آب مجتمع داربید منصوری با کاهش آبدهی مواجه گردیده بود که پس از انجام کارهای مطالعاتی حفر چاه جدید به عمق ۲۰۰ متر جهت رفع مشکل روستاهای تحت پوشش آن در دستور کار شرکت قرار گرفت که خوشبختانه کار با پیشرفت مناسب در حال انجام می باشد.

وی ادامه داد: مجتمع دیزگران نیز از جمله مجتمع هایی است که بنا به دلیل خشکسالی موجود با مشکل کمبود و افت فشار مواجه گردیده و همین امر مردم را با مشکلات عدیده ای روبرو ساخته است، که البته جهت رفع مشکل موجود، کار مطالعات ژئوفیزیک منطقه مذبور انجام گردیده که در صورت تامین اعتبار لازم و در اختیار قرار دادن زمین، حفر چاه جدید این مجتمع در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب در پایان تصریح کرد: حل مسائل و مشکلات موجود و ایجاد شرایط مناسب جهت خدمت رسانی بهتر و در خور مردم فهیم شهرستان اسلام آباد غرب نیازمند همراهی و همکاری مسئولین گرامی و استفاده از پتانسیل های موجود در شهرستان می باشد.

حوزه خبر: 
دفتر روابط عمومی
تاریخ خبر: 
۲۷ خرداد ۱۴۰۰