آبفای کرمانشاه با تولید و توزیع رایگان آب ژاول، سهم بزرگی در ضدعفونی معابرعمومی دارد

مدیرعامل آبفای استان کرمانشاه با اشاره به تولید و توزیع رایگان محلول ضدعفونی کننده آب ژآول با همکاری حوزه معاونت بهره برداری شرکت از یکماه گذشته تاکنون، تأکید کرد: خوشبختانه این شرکت توانسته است در مقابله و مبارزه با بیماری کرونا با تولید و توزیع رایگان هزاران لیتر محلول ضدعفونی هیپوکلریت سدیم(آب ژاول) سهم بزرگی در خدمات رسانی به ارگانها و کمک به ضدعفونی معابرعمومی به ویژه در مناطق حاشیه ای داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه دکتر علیرضا کاکاوند افزود: برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ظرفیت تولید آب ژاول در آبفای استان۲۰ تا ۲۵ هزار لیتر در شبانه روز است که با کاربرد ضدعفونی به طور صددرصد رایگان در اختیار نهادها و ارگانها قرار میگیرد.

وی افزود: علاوه بر این، آبفای استان با همکاری فرماندهی بسیج ادارات اقدام به گندزدایی و ضدعفونی محلات حاشیه ای نموده است.

وی ضمن تشکر از کادر درمانی که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند گفت: این شرکت نیز از زمان شیوع بیماری کرونا در کنار انجام وظایف ذاتی و روزمره خود، همگام با سایر دستگاههای اجرایی استان سعی داشته در خدمت نظام سلامت استان باشد.

وی در ادامه افزود: همزمان با شیوع ویروس کرونا با افزایش بی سابقه مصرف آب مواجه شدیم و در کنار آن نیز افزایش ناشی از مصارف پایان سال و خانه تکانی را داشتیم که همکاران پرتلاش شرکت آب و فاضلاب استان از اسفندماه تا فرارسیدن سال جدید در تلاش بوده اند منابع آبی جدیدی وارد مدار بهره برداری نمایند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه تصریح کرد: در حال حاضر علیرغم مصارف بالای ناشی از شستشو برای مقابله با ویروس کرونا شبکه به حالت عادی رسیده است و پایداری توزیع آب در استان برقرار است.

وی در ادامه افزود: وزارت نیرو تلاش دارد در راستای پویش # بی_وقفه_در_کنار_ شما از امکانات خود برای مقابله با ویروس کرونا استفاده نماید و شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه نیز با ادامه روند تولید آب ژاول از این محلول گندزدا برای مشارکت در ضدعفونی معابر استفاده می نماید.

حوزه خبر: 
سایر
تاریخ خبر: 
۱۹ فروردین ۱۳۹۹